Maratona Marziale 2010 – KARATE




KATA INDIVIDUAL
CHILDREN BOYS 8 – 12 YELLOW – ORANGE OPEN

1st 2nd 3rd

Franco Francesco (Italia) Santese Giovanni (Italia) Sartoni Leonardo (Italia)

CHILDREN BOYS 8 – 12 GREEN – BLUE OPEN

1st 2nd 3rd

Hormann Kliklas (Austria) Betti Danilo (Italia) Ottoni Federico (Italia)

CHILDREN BOYS 8 – 12 BROWN – BLACK OPEN

1st 2nd 3rd

Chan Nathen (England) Zoborski Adriabn (Slovakia) Joliffe Jack (England)

CHILDREN GIRLS 8 – 12 YELLOW – ORANGE OPEN

1st 2nd 3rd

Dale Elisa (France) Vandinova Barbara (Slovakia) Biathaisone Chatarina (Switzeland)

CHILDREN GIRLS 8 – 12 GREEN – BLUE OPEN

1st 2nd 3rd

Turkovio Kiara (Croatia) Casale Carola (Italia) Skacalova Zuzana (Slovakia)

CHILDREN GIRLS 8 – 12 BROWN – BLACK OPEN

1st 2nd 3rd

Kotlarova Paolina (Slovakia) Frooms Zofia (Poland) Periginelli Miranda (Italia)

CADETS BOYS 13-14-15 YELLOW – ORANGE OPEN

1st 2nd 3rd

Franzese Andrea (Italia) Fonzi Leonardo (Italia) Abifaton Asrorjon ()

CADETS BOYS 13-14-15 GREEN – BLUE OPEN

1st 2nd 3rd

Ottoni Cristian (Italia) Batur Stipic (Croazia) Betti Danino (Italia)

CADETS BOYS 13-14-15 BROWN – BLACK OPEN

1st 2nd 3rd

Gelli Manuel (Italia) Runak Norbert (Slovakia) Bonetti Riccardo (Italia)

CADETS GIRLS 13-14-15 YELLOW – ORANGE OPEN

1st 2nd 3rd

Dale Elaura (France) Grignani Giada (Italia) ()

CADETS GIRLS 13-14-15 GREEN – BLUE OPEN

1st 2nd 3rd

Moriova Paulina (Slovakia) Brink Nanne (Belgium) Baccara Asma (Switzerland)

CADETS GIRLS 13-14-15 BROWN – BLACK OPEN

1st 2nd 3rd

Berti Martina (Italia) Novotova Barbora (Slovakia) Hromadova Lucia (Lucia)

JUNIORS MEN 16-17-18 YELLOW – ORANGE OPEN

1st 2nd 3rd

Safarov Shokhrukh (Uzbakistan) Juraev Sherzod (Uzbakistan) Vanoni Francesco (Switzerland)

JUNIORS MEN 16-17-18 GREEN – BLUE OPEN

1st 2nd 3rd

Zerec Domagoj (Croatia) Garzella (Italia) Davronov Atobek (Uzbekistan)

JUNIORS MEN 16-17-18 BROWN – BLACK SHOTOKAN

1st 2nd 3rd

Deylano Alessio (Italia) Cavaliere Tommaso (Italia) Gradassi Giacomo (Italia)

JUNIORS MEN 16-17-18 BROWN – BLACK GOJU RYU

1st 2nd 3rd

Stans tomas (Belgium) Kubovic Rene (Slovakia) Janis Dominik (Slovakia)

JUNIORS MEN 16-17-18 BROWN – BLACK WADO RYU

1st 2nd 3rd

Albano Rocco (Italia) Spina Leonardo (Italia) ()

JUNIORS MEN 16-17-18 BROWN – BLACK ALL OTHER STYLES

1st 2nd 3rd

deplano alessio (italia) kubovic rene (slovakia) janis dominik (slovakia)

JUNIORS WOMEN 16-17-18 YELLOW – ORANGE OPEN

1st 2nd 3rd

Shiam Laamati (Italia) Arnidis Ioanna (Belgio) Beatrice Forte (Italia)

JUNIORS WOMEN 16-17-18 GREEN – BLUE OPEN

1st 2nd 3rd

Brink Joni (Belgium) () ()

JUNIORS WOMEN 16-17-18 BROWN – BLACK SHOTOKAN

1st 2nd 3rd

Dogocher Cristina (Italia) Parrucci Sofia (Italia) Valarani Francesca (Italia)

JUNIORS WOMEN 16-17-18 BROWN – BLACK GOJU RYU

1st 2nd 3rd

Hrnciarova Frederika (Slovakia) Klementisova Andrea (Slovakia) Voltolina Federica (Italia)

JUNIORS WOMEN 16-17-18 BROWN – BLACK ALL OTHER STYLES

1st 2nd 3rd

DeSantis Marialuisa (Italia) Klementisova Andrea (Slovakia) Hrnciarova Frederika (Slovakia)

SENIORS MEN 19-40 UNTIL BLUE OPEN

1st 2nd 3rd

Tazzari Fabio (Italia) Bovino Luca (Italia) Halstein Ian (Isle of Man)

SENIORS MEN 19-40 BROWN – BLACK SHOTOKAN

1st 2nd 3rd

Caccialanza Gabriele (Ita) Mobilio Marco (Ita) Saccardi Ronald (Ita)

SENIORS MEN 19-40 BROWN – BLACK GOJU RYU

1st 2nd 3rd

Kocsis Ludovit (slovenia) Slapak Miriam (slovenia) Mariano Malgarejo (brasile)

SENIORS MEN 19-40 BROWN – BLACK WADO RYU

1st 2nd 3rd

Davì Fabrizio (Italia) Lupasc Vasile (Romania) Minniti Pietro (Italia)

SENIORS MEN 19-40 BROWN – BLACK SHITO RYU

1st 2nd 3rd

Caccialanza Gabriele (italia) () ()

SENIORS MEN 19-40 BROWN – BLACK ALL OTHER STYLES

1st 2nd 3rd

Rognic Ivan (Croatia) Lahcen Elmoumou (Morocco) Zerer Domagos (Croatia)

SENIORS MEN 19-40 BROWN – BLACK ALL OTHER STYLES


lupasc vasile (romania) souni sclkala (romania) laks stayntakangas (romania)

SENIORS MEN 19-40 BROWN – BLACK ALL OTHER STYLES









SENIORS WOMEN 19-35 UNTIL BLUE OPEN

1st 2nd 3rd

Morosini Giulia (Italia) Gaglio Lucia (Italia) Salvadori Eleonora (Italia)

SENIORS WOMEN 19-35 BROWN – BLACK SHOTOKAN

1st 2nd 3rd

Dogocher Cristina (Italia) Sampellegrini Giulia (Italia) Abballe Paola (Italia)

SENIORS WOMEN 19-35 BROWN – BLACK GOJU RYU

1st 2nd 3rd

Malikova Linda (Slovakia) Klementisova Andrea (Slovakia) Salyova Viktoria (Slovakia)

SENIORS WOMEN 19-35 BROWN – BLACK WADO RYU

1st 2nd 3rd

Taliercio Roberto (Italia) () ()

SENIORS WOMEN 19-35 BROWN – BLACK SHITO RYU

1st 2nd 3rd

Grassucci Linda (Italia) Tuzi Francesca (Italia) Grassucci Nilde (Italia)

SENIORS WOMEN 19-35 BROWN – BLACK ALL OTHER STYLES

1st 2nd 3rd

Grassucci Nilde (Italia) Tuzi Francesca (Italia) Malikova Linda (Slovakia)

MASTER MEN +40 OPEN OPEN

1st 2nd 3rd

Znamenacek Pavel (Rep. Ceca) Zanini Roberto (Italia) Russo Alfredo (Italia)

MASTER WOMEN +35 OPEN OPEN

1st 2nd 3rd

Palla De Moras Lidiano (Brasil) Palanza Gabriella (Italaia) Papa Stepania (Italia)


KATA DUAL TEAM
CHILDREN OPEN 8 – 12 YELLOW-BLUE

1st 2nd 3rd

Slovakia 40 (Slovakia) Borgata (Italia) Wtka France (France)

CHILDREN OPEN 8 – 12 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

Slovakia 48 (Slovakia) Dojo Net 1 (England) Kankudai (Italia)

CADETS BOYS 13-14-15 YELLOW-BLUE

1st 2nd 3rd

Stinshenko Petr (Russia) Wtka Spain (Spagna) ()

CADETS GIRLS 13-14-15 YELLOW-BLUE

1st 2nd 3rd

Kankuday 1 (Italia) Kankuday 2 (Italia) ()

CADETS MIXED 13-14-15 YELLOW-BLUE

1st 2nd 3rd

Teamshorin 5 (Italia) Team Wtka Spain 3 (Spagna) Team 1 Matrab Switzerland (Switzeralnd)

CADETS GIRLS 13-14-15 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

Sloakia 46 (Slovakia) Kankudai (Italia) ()

CADETS MIXED 13-14-15 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

Kyo Kai-Do (Italia) Slovakia 55 (Slovakia) Kankuday2 (Italia)

JUNIORS MEN 16-17-18 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

Slovacchia 43 (Slo) Shorin 7 (Ita) C Team (Italia)

JUNIORS WOMEN 16-17-18 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

Hrniarova Frederina (Slovacchia) () ()

JUNIORS MIXED 16-17-18 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

Ronin Karate (Italia) () ()

SENIORS MEN 19-40 OPEN

1st 2nd 3rd

Team Fska (Rep.Ceca) Team Nippon Budon (Italia) Team Slovakia (Slovakia)

SENIORS WOMEN 19-35 OPEN

1st 2nd 3rd

Polisportiva Sezze (Italia) Sampellegrini Team (Italia) Team Slovakia (Slovakia)

MASTER MEN +40 OPEN

1st 2nd 3rd

Team Kankudai (Italia) Team Kankudai (Italia) ()

MASTER WOMEN +35 OPEN

1st 2nd 3rd

Team Kankudai (Italia) () ()


KATA TEAM
CHILDREN BOYS 8 – 12 YELLOW – BLUE

1st 2nd 3rd

Slovakia 52 (Slovakia) Shorin 1 (Italia) Shorin 2 (Italia)

CHILDREN GIRLS 8 – 12 YELLOW – BLUE

1st 2nd 3rd

Slovacchia 42 (Slovacchia) Aoshima 3 (Italia) Kankudai (Italia)

CHILDREN BOYS 8 – 12 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

Dojonet (England) Kankudai (Italia) ()

CADETS GIRLS 13-14-15 YELLOW – BLUE

1st 2nd 3rd

Team Kankudai (Italia) () ()

CADETS BOYS 13-14-15 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

B Team (Italia) () ()

CADETS GIRLS 13-14-15 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

Slovacchia Team 47 (Slovakia) Kankuday (Italia) ()

JUNIORS MEN 16-17-18 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

A Team (Italia) Team Slovakia (Slovakia) Team Kankudai (Italia)

JUNIORS WOMEN 16-17-18 BROWN BLACK

1st 2nd 3rd

Slovakia 61 (Slovakia) () ()

SENIORS MEN 19-40 OPEN

1st 2nd 3rd

Ream Fska (Repubblica Ceca) Team Slovakia 25 (Slovakia) Team Kankudai (Italia)

SENIORS WOMEN 19-40 OPEN

1st 2nd 3rd

Polisportiva Sezze (Italia) Team 26 (Slovakia) Sampellegrini (Italia)


KUMITE SHOBU SANBON INDIV.

CHILDREN BOYS 10 – 12 YELLOW – GREEN – 130 CM

1st 2nd 3rd

Mark Mc Gele () Taylor Ahmett () Filp Gayor ()

CHILDREN BOYS 10 – 12 YELLOW – GREEN – 140 CM

1st 2nd 3rd

Mirko Scaglianti (Italia) Vadim Makkankov (Russia) Federico Ottoni (Italia)

CHILDREN BOYS 10 – 12 YELLOW – GREEN – 140 CM (BIS)

1st 2nd 3rd

filip gajor tauland ahmeti David Stahl (Sweden)

CHILDREN BOYS 10 – 12 YELLOW – GREEN – 150 CM

1st 2nd 3rd

Daniel Pohronski (Slovakia) Richard Frolich (Slovakia) Petr Stishenko (Russia)

CHILDREN BOYS 10 – 12 YELLOW – GREEN – 160 CM

1st 2nd 3rd

Potironsky (Slovakia) Frolich (Slovakia) Fabio Cappelletti (Italia)

CHILDREN BOYS 10 – 12 YELLOW – GREEN + 160 CM

1st 2nd 3rd

Stool Davids () Mancini Giovanni (Italia) Mossuto Giuseppe (Italia)

CHILDREN GIRLS 10 – 12 YELLOW – GREEN – 130 CM

1st 2nd 3rd

Tara Duggan (Irlanda) Nicole De Guglielmo (Italia) ()

CHILDREN GIRLS 10 – 12 YELLOW – GREEN – 140 CM

1st 2nd 3rd

Ema Kasanova (Slovacchia) Tara Duggan (Irlanda) Gaia Testoni (Italia)

CHILDREN GIRLS 10 – 12 YELLOW – GREEN – 150 CM

1st 2nd 3rd

Barbara Vandilikova (Slovacchia) Katarzyna Janikouska (Polonia) Jana Reyns (Belgium)

CHILDREN GIRLS 10 – 12 YELLOW – GREEN – 160 CM

1st 2nd 3rd

Francesca Deplano (Italia) Adelina Unguleano (Italia) ()

CHILDREN GIRLS 10 – 12 YELLOW – GREEN + 160 CM

1st 2nd 3rd

Giuseppe Mossuto (Italia) () ()

CHILDREN BOYS 10 – 12 BLUE – BLACK – 130 CM

1st 2nd 3rd

Mc Gee Mars (Ireland) () ()

CHILDREN BOYS 10 – 12 BLUE – BLACK – 140 CM

1st 2nd 3rd

Nathen Chan (England) Raffaele Anselmo (Italia) Mark Mcgee (Ireland)

CHILDREN BOYS 10 – 12 BLUE – BLACK – 150 CM

1st 2nd 3rd

Paradiso Lorenzo (Italia) Daniel Pohronsky (Slovakia) Richard Frolich (Slovakia)

CHILDREN BOYS 10 – 12 BLUE – BLACK – 160 CM

1st 2nd 3rd

Jack Joliffe (England) Marco Cacciolla (Italia) Ronan (Ireland)

CHILDREN BOYS 10 – 12 BLUE – BLACK + 160 CM

1st 2nd 3rd

Jack Joliffe (England) Giuseppe Martire (Italia) ()

CHILDREN GIRLS 10 – 12 BLUE – BLACK – 130 CM

1st 2nd 3rd

Kauleight O’Donnell (Ireland) Tara Duggan (Ireland) ()

CHILDREN GIRLS 10 – 12 BLUE – BLACK – 140 CM

1st 2nd 3rd

Kanleight O’Donnell (Ireland) Tara Duggaan (Ireland) ()

CHILDREN GIRLS 10 – 12 BLUE – BLACK – 150 CM

1st 2nd 3rd

Anone Verkammel (Belgio) Hannah Kelly (Irlanda) ()

CHILDREN GIRLS 10 – 12 BLUE – BLACK – 160 CM

1st 2nd 3rd

Hannah Kelly (Ireland) () ()

CHILDREN GIRLS 10 – 12 BLUE – BLACK + 160 CM

1st 2nd 3rd

Aurora Grignani (Italia) () ()

CADETS BOYS 13-14-15 YELLOW – GREEN – 55 KG

1st 2nd 3rd

Juraj Luhovy (Slovakia) Matteo Palella (Italia) Marco Ferrara (Italia)

CADETS BOYS 13-14-15 YELLOW – GREEN – 60 KG

1st 2nd 3rd

Asrojon Ablfatou (Uzbekistan) () ()

CADETS BOYS 13-14-15 YELLOW – GREEN – 70 KG

1st 2nd 3rd

Temur Aliev (Uzbechistan) () ()

CADETS GIRLS 13-14-15 YELLOW – GREEN – 51 KG

1st 2nd 3rd

Annalisa Vecchiato (Italia) Matilde Lancioni (Italia) Martelli Anna (Italia)

CADETS GIRLS 13-14-15 YELLOW – GREEN – 57 KG

1st 2nd 3rd

Marzano Azzurra (Italia) Grignani Giada (Italia) ()

CADETS BOYS 13-14-15 BLUE – BLACK – 55 KG

1st 2nd 3rd

Rocco Albano (Italia) Mathias Stans (Belgio) Valerio Grassi (Italia)

CADETS BOYS 13-14-15 BLUE – BLACK – 60 KG

1st 2nd 3rd

Christian Morale (Italia) Bratislav Dedenev (Russia) Mattia Gattin (Italia)

CADETS BOYS 13-14-15 BLUE – BLACK – 65 KG

1st 2nd 3rd

Mcinerey Shane (Ireland) Agay Alimaco () ()

CADETS BOYS 13-14-15 BLUE – BLACK – 70 KG

1st 2nd 3rd

Liam Godd (Ireland) Jacob Jasinki (Polandliam) ()

CADETS BOYS 13-14-15 BLUE – BLACK – 75 KG

1st 2nd 3rd

Liam Codd (Ireland) () ()

CADETS BOYS 13-14-15 BLUE – BLACK + 75 KG

1st 2nd 3rd

Punzo (Italia) Matteo Pio La Pietra (Italia) ()

CADETS GIRLS 13-14-15 BLUE – BLACK – 51 KG

1st 2nd 3rd

Barbara Notovola (Slovacchia) Lucia Hormadova (Slovacchia) ()

CADETS GIRLS 13-14-15 BLUE – BLACK – 57 KG

1st 2nd 3rd

Eleonora Innocenti (Italia) () ()

CADETS GIRLS 13-14-15 BLUE – BLACK + 57 KG

1st 2nd 3rd

Innocenti Eleonora (Italia) Nanne Brink (Belgium) Vladimira Farasona (Slovakia)

JUNIORS MEN 16-17-18 YELLOW – GREEN – 60 KG

1st 2nd 3rd

Jakhonshon Nafason (Uzbechistan) Cood Liam (Irlanda) Luca Montemarando (Italia)

JUNIORS MEN 16-17-18 YELLOW – GREEN – 70 KG

1st 2nd 3rd

Atobek Davronov (Uzbekistan) () ()

JUNIORS MEN 16-17-18 YELLOW – GREEN – 75 KG

1st 2nd 3rd

Balestri Valerio (Italia) () ()

JUNIORS WOMEN 16-17-18 YELLOW – GREEN – 53 KG

1st 2nd 3rd

Beatrice Forte (Italia) () ()

JUNIORS MEN 16-17-18 BLUE – BLACK – 60 KG

1st 2nd 3rd

Martin Curik (Slovakia) Robert Vlad (Italia) Raul Canosi (Italia)

JUNIORS MEN 16-17-18 BLUE – BLACK – 65 KG

1st 2nd 3rd

Andrej Sak (Slovakia) Bartosz Jasinski (Poland) Jamie Ellis (England)

JUNIORS MEN 16-17-18 BLUE – BLACK – 70 KG

1st 2nd 3rd

Simon Botta (Italia) Iadarola Francesco (Italia) Thomas Stans (Belgio)

JUNIORS MEN 16-17-18 BLUE – BLACK – 75 KG

1st 2nd 3rd

Gradassi Giacomo (Italia) Balestri Valerio (Italia) Falzone (Italia)

JUNIORS MEN 16-17-18 BLUE – BLACK + 80KG

1st 2nd 3rd

Cavallier Gustavo (Brasil) Cacciolla Gabriele (Italia) ()

JUNIORS WOMEN 16-17-18 BLUE – BLACK – 53 KG

1st 2nd 3rd

Melenkova (Slovaka) Chovanicova (Slovakia) Erika Voltoran (Italia)

JUNIORS WOMEN 16-17-18 BLUE – BLACK – 60 KG

1st 2nd 3rd

Cristina Dogocher (Italia) Deminka (Slovakia) Caroline Gerin (Belgium)

JUNIORS WOMEN 16-17-18 BLUE – BLACK + 60 KG

1st 2nd 3rd

Katy Kelly (Ireland) Dogocher Cristina (Italia) Federica Voctolina (Italia)

SENIORS MEN 19-40 OPEN – 60 KG

1st 2nd 3rd

D’Amelio Fabio (Italia) Kevin Mekenna (Ireland) Andrea La Barbera (Italia)

SENIORS MEN 19-40 OPEN – 65 KG

1st 2nd 3rd

Magnelli Alessio (Italia) Di Salvo Stefano (Italia) Danny Le Rose (Switzerlan)

SENIORS MEN 19-40 OPEN – 70 KG

1st 2nd 3rd

Ian Fedor (Slovakia) Zacaria Danilo (Italia) Hamoui Adil (Italia)

SENIORS MEN 19-40 OPEN – 75 KG

1st 2nd 3rd

Milton De Susa (Brasil) Thago Palmeira (Brasil) Valentik Tomas (Slovacchia)

SENIORS MEN 19-40 OPEN – 80 KG

1st 2nd 3rd

Muti Manuel (Italia) Selmi Lorenzo (Italia) Izac Michel Ezaquiel (Brasil)

SENIORS MEN 19-40 OPEN + 80 KG

1st 2nd 3rd

Petreira Aroldo (Brasile) Xella Agim (Italia) Juraj Tabak (Slovakia)

SENIORS MEN 19-40 OPEN + 80 KG

1st 2nd 3rd

Elmoumou Lahcen (Marocco) Igor Vojvodic (Croazia) Abderrahim Haifd (Marocco)

SENIORS WOMEN 19-35 OPEN – 53 KG

1st 2nd 3rd

Monika Valanconovicova (Slovakia) Elisa De Antoni (Italia) Balzerano Sara (Italia)

SENIORS WOMEN 19-35 OPEN – 60 KG

1st 2nd 3rd

Zuzana Durisova (Slovakia) Lidiana Paula (Brazil) Simona Konglova (Slovacchia)

SENIORS WOMEN 19-35 OPEN + 60 KG

1st 2nd 3rd

Naomi Mc Donagt (Ireland) Maria Cerna (Slovakia) Monique Fuscaldo (Brazil)


KUMITE SHOBU SANBON TEAM
CHILDREN BOYS 10-12 OPEN 3

1st 2nd 3rd

Team Wtka Belgium 1 (Belgio) Team Kankudai (Italia) Team Dojo.Net3 (Uk Egland)

CHILDREN GIRLS 10-12 OPEN 3

1st 2nd 3rd

Team Wtka Belgio (Belgio) Team Slovacchia 49 (Slovacchia) ()

CHILDREN MIXED 10-12 OPEN 2 BOYS – 1 GIRLS

1st 2nd 3rd

Team Kankudai (Italia) Team Shorin (Italia) Team Slovakia (Slovakia)

CADETS BOYS 13-14-15 OPEN 3

1st 2nd 3rd

Team Slovakia (Slovakia) Team Negodin () ()

CADETS GIRLS 13-14-15 OPEN 3

1st 2nd 3rd

Team Kankudai (Italia) () ()

CADETS MIXED 13-14-15 OPEN 2 BOYS – 1 GIRLS

1st 2nd 3rd

Team Kankudai (Italia) () ()

JUNIORS MEN 16-17-18 OPEN 3

1st 2nd 3rd

Team Belisardi (Ita) Slovacchia 57 (Slo) ()

JUNIORS WOMEN 16-17-18 OPEN 3

1st 2nd 3rd

Team Slo 36 (Slo) Team Slo 37 (Slo) ()

JUNIORS MIXED 16-17-18 OPEN 2 MEN – 1 WOMAN

1st 2nd 3rd

Slovacchia Team (Slo) Team 2 (Polonia) ()

SENIORS MEN 19-40 OPEN 3

1st 2nd 3rd

Team Slovakia (Slosvacchia) Team Brasil 2 (Brasil) Team Samuray Zen (Italy)

SENIORS WOMEN 19-40 OPEN 3

1st 2nd 3rd

Team Slovakia 28 (Slovakia) Team Brail (Brasile) ()


KUMITE SHOBU IPPON INDIV.
SENIORS MEN 18-35 OPEN – 70 KG

1st 2nd 3rd

Jan Fedor (Slovakia) Caccialanza Daniele (Italia) Luca Micani (Italia)

SENIORS MEN 18-35 OPEN + 70 KG

1st 2nd 3rd

Tabakjurani (Slovakia) Adil Hamoui (Italia) Fabian Moreau (Belgio)

SENIORS WOMEN 18-35 OPEN – 65 KG

1st 2nd 3rd

Monica Valankovicova (Slo) Suzana Durisova (Slo) ()

SENIORS WOMEN 18-35 OPEN + 65 KG

1st 2nd 3rd

Mirosla Zlacosova (Slo) Cerna Maria (Slo+) Federica Voltolina (Ita)


KUMITE SHOBU IPPON TEAM
SENIORS MEN 18-35 OPEN 3 OPEN

1st 2nd 3rd

Team Belgio 2 (Bel) Team Slovacchia 21 (Slo) Team Slovacchia 20 (Slo)

SENIORS WOMEN 18-35 OPEN 3 OPEN

1st 2nd 3rd

Team Slovacchia 30 (Slo) Team Slovacchia 29 (Slo) ()


POINT KARATE INDIVIDUAL
CHILDREN BOYS 10-12 OPEN – 130 CM

1st 2nd 3rd

Mark Mcgee (Ireland) () ()

CHILDREN BOYS 10-12 OPEN – 140 CM

1st 2nd 3rd

Vadim Makhanov (Russ) Matthew Chan (Eng) Daniele Giunta (Ita)

CHILDREN BOYS 10-12 OPEN – 150 CM

1st 2nd 3rd

Ronan Sweeney (Ire) Frolic Richard (Slo) Daniel White (Galles)

CHILDREN BOYS 10-12 OPEN – 160 CM

1st 2nd 3rd

Frolich Richard (Slo) Daniel Pohrovsky (Slo) Jack Joliffe (Eng)

CHILDREN BOYS 10-12 OPEN + 160 CM

1st 2nd 3rd

Jack Joliffe (Eng) () ()

CHILDREN GIRLS 10-12 OPEN – 140 CM

1st 2nd 3rd

Keilegh O’ Donnel (Ire) Tara Duggan (Ire) Ema Kasanova (Slo)

CHILDREN GIRLS 10-12 OPEN – 150 CM

1st 2nd 3rd

Barbara Vandilkova (Slo) Kayleight O’Donnel (Ire) Hannah Kelly (Ire)

CHILDREN GIRLS 10-12 OPEN – 160 CM

1st 2nd 3rd

Hannah Kelly (Ire) () ()

CADETS BOYS 13-14-15 OPEN – 55 KG

1st 2nd 3rd

Juray Luhovy (Slovakia) Jack Wright (England) Jordan Brace (Wales)

CADETS BOYS 13-14-15 OPEN – 60 KG

1st 2nd 3rd

Shave Mlinerery (Irlanda) Vladislav Dedenev (Russia) Mattia Cattia (Italia)

CADETS BOYS 13-14-15 OPEN – 65 KG

1st 2nd 3rd

Shalle Mcinerery (Irlanda) () ()

CADETS BOYS 13-14-15 OPEN – 70 KG

1st 2nd 3rd

Ciam Codd (Irlanda) Jakub Jasinsici (Poland) ()

CADETS BOYS 13-14-15 OPEN – 75 KG

1st 2nd 3rd

Liam Codd (Irlanda) () ()

CADETS BOYS 13-14-15 OPEN + 75 KG

1st 2nd 3rd

La Pietra Matteo Pio (Italia) Marco Palumbo (Italia) ()

CADETS GIRLS 13-14-15 OPEN – 51 KG

1st 2nd 3rd

Kasharna Williams (Galles) Veronica Smiroldo (Italia) ()

CADETS GIRLS 13-14-15 OPEN – 57 KG

1st 2nd 3rd

Kaitlin Williams (Galless) Hannahharvey (Galless) ()

CADETS GIRLS 13-14-15 OPEN + 57 KG

1st 2nd 3rd

Vladimira Karasova (Slovacchia) Sara Bchars (Galles) ()

JUNIORS MEN 16-17-18 OPEN – 60 KG

1st 2nd 3rd

Maltin Cvirik (Slovacchia) Carmine Galifi (Italia) Shane Mecerery (Irlanda)

JUNIORS MEN 16-17-18 OPEN – 65 KG

1st 2nd 3rd

Andrey Sail (Slovacchia) Bartoz Jasinski (Polonisa) Jamie Ellis (Inghilterra)

JUNIORS MEN 16-17-18 OPEN – 70 KG

1st 2nd 3rd

Liam Codd (Irlanda) Samuele Palumbo (Italia) Jamie Ellis (England)

JUNIORS MEN 16-17-18 OPEN – 75 KG

1st 2nd 3rd

Liam Cod (Irlanda) Valerio Balestri (Italia) Giacomo Gradassi (Italia)

JUNIORS MEN 16-17-18 OPEN – 80 KG

1st 2nd 3rd

Christofer Whitney (Galles) Shavin Degreave (Belgio) Giuseppe Zerbo (Italia)

JUNIORS MEN 16-17-18 OPEN + 80KG

1st 2nd 3rd

Giuseppe Zerbo (Italia) Shavin Degaeve (Belgio) ()

JUNIORS WOMEN 16-17-18 OPEN – 53 KG

1st 2nd 3rd

Nina Chovankova (Slovacchia) Veronica Melekova (Slovacchia) Katarzyna Misiarek (Polonia)

JUNIORS WOMEN 16-17-18 OPEN – 60 KG

1st 2nd 3rd

Katie Kelly (Ireland) Dominina Salomonova (Slovakia) ()

JUNIORS WOMEN 16-17-18 OPEN + 60 KG

1st 2nd 3rd

Katie Kelly (Ireland) Jay Shepard (Wales) Melissa Barts (Wales)

SENIORS MEN 19-40 OPEN – 60 KG

1st 2nd 3rd

Kevin Mckenna (Ireland) Steven Sjongers (Belgium) ()

SENIORS MEN 19-40 OPEN – 65 KG

1st 2nd 3rd

Alessio Magnelli (Italia) Lucas Cvirik (Slovenia) Kevin Mckenna (Irlanda)

SENIORS MEN 19-40 OPEN – 70 KG

1st 2nd 3rd

Peter Zelinka (Slovakia) Giuseppe Di Leonardo (Italia) Adil Hamoui (Italia)

SENIORS MEN 19-40 OPEN – 75 KG

1st 2nd 3rd

Tomas Valentik (Slovakia) Tommie Teape (Irlanda) Adil Hamoui (Itralia)

SENIORS MEN 19-40 OPEN – 80 KG

1st 2nd 3rd

Kadir Zaidmazin (Iraq) Lars Saynajanaugas (Finlandia) ()

SENIORS MEN 19-40 OPEN + 80 KG

1st 2nd 3rd

Jacen Lipinski (Polonia) Carlos Lopez (Argentina) Alessandro Cianà (Italia)

SENIORS WOMEN 19-35 OPEN – 53 KG

1st 2nd 3rd

Monika Valenchovicova (Slovakia) Monica Di Leonardo (Italia) Sara Balzerano (Italia)

SENIORS WOMEN 19-35 OPEN – 60 KG

1st 2nd 3rd

Cristina Zaieki (Argentina) Ashley Brace (Uk Wales) Sophie Vanderhacghe (Belgio)

SENIORS WOMEN 19-35 OPEN + 60 KG

1st 2nd 3rd

Naomi Mc Donach (Islanda) Maria Cerna (Slovakia) Marianna Rizzo (Italia)


POINT KARATE TEAM
CHILDREN BOYS 10-12 OPEN 3 OPEN

1st 2nd 3rd

Team Slovakia (Sloavakia) Team Dojo.Net4 (Uk England) ()

CHILDREN GIRLS 10-12 OPEN 3 OPEN

1st 2nd 3rd

Team 2 (Ireland) Team 1 (Ireland) ()

CADETS BOYS 13-14-15 OPEN 3 OPEN

1st 2nd 3rd

Team Negodin (Russia) () ()

JUNIORS MEN 16-17-18 OPEN 3 OPEN

1st 2nd 3rd

Team  Slo 58 (Slo) () ()

JUNIORS WOMEN 16-17-18 OPEN 3 OPEN

1st 2nd 3rd

Team 39 () Team 38 () ()

SENIORS MEN 19-40 OPEN 3 OPEN

1st 2nd 3rd

Team Wtka It.1 (Italia) Team Slovakia 17 (Slovakia) Team Slovakia 18 (Slovakia)

SENIORS WOMEN 19-40 OPEN 3 OPEN

1st 2nd 3rd

Team 35 (Slo) Team 34 (Slo) ()


KOBUDO INDIVIDUAL
JUN – SEN MEN 16 – 35 OPEN LONG OKINAWA

1st 2nd 3rd

Pelucco Alberto (Italy) Slapak Mirian (Slovakia) Talacko Marcel (Slovakia)

JUN – SEN MEN 16 – 35 OPEN SHORT OKINAWA

1st 2nd 3rd

Person David (Isle Of Man) Volak Roman (Slovakia) Pelluccio Alberto (Italia)

JUN – SEN WOMEN 16 – 35 OPEN LONG OKINAWA

1st 2nd 3rd

Klementisova Andrea (Slovakia) Malikova (Slovakia) Chovancova Nina (Slovakia)

JUN – SEN WOMEN 16 – 35 OPEN SHORT OKINAWA

1st 2nd 3rd

Klementisova Andrea (Russia) Malikova Linda (Russia) Klamentisova (Russia)

JUN – SEN MEN 16 – 35 OPEN SHORT FREE

1st 2nd 3rd

Volak Roman (Slo) Pelducco Alberto (Ita) Taklako Marcel (Slo)

JUN – SEN WOMEN 16 – 35 OPEN LONG FREE

1st 2nd 3rd

Berti Martina (Italia) Katorina Klementisova (Slovakia) Andrea Klementisova (Salovakia)

JUN – SEN WOMEN 16 – 35 OPEN SHORT FREE

1st 2nd 3rd

Bertti Martina (Italia) Stasser Pamela (Italia) Klemitsova Andrea (Slovakia)

MASTER MEN +35 OPEN OKINAWA

1st 2nd 3rd

Pellucco Alberto (Italia) Neil Peprson (Isle Of Man) ()

MASTER MEN +35 OPEN FREE

1st 2nd 3rd

Pellucco (Italia) Pearson (Island Of Men) ()


KOBUDO DUAL TEAM
JUN – SEN OPEN 16 – 35 OPEN OKINAWA

1st 2nd 3rd

Slovakia Team 2 (Slovakia) Guerrini – Pellucco (Italia) Slovakia Team1 (Slovakia)

JUN – SEN OPEN 16 – 35 OPEN FREE

1st 2nd 3rd

Agkai Team 7 (Italia) Slovakia Team 3 (Slovakia) Ackai Team 6 (Italia)

MASTER OPEN +35 OPEN OKINAWA

1st 2nd 3rd

Team Isle Of Man (Isle Of Man) Guerrini Pellucco (Italia) ()

MASTER OPEN +35 OPEN FREE

1st 2nd 3rd

Guerrini Pelluico (Italia) Island Of Man (Island Of Man) ()


KOBUDO TEAM
JUN – SEN OPEN 16 – 35 OPEN OKINAWA

1st 2nd 3rd

Team Slovakia 5 (Slovakia) () ()

JUN – SEN OPEN 16 – 35 OPEN FREE

1st 2nd 3rd

Team Slovakia (Slovakia) () ()


KARATE SELF DEFENCE
OPEN MIXED +16 OPEN 2

1st 2nd 3rd

Croazia 1 (Croazia) Macedonia 1 (Macedonia) Croazia 2 (Croazia)

OPEN MIXED +16 OPEN 3 – 10

1st 2nd 3rd

Pozgajcic Sedar Laktasic (Cro) Ronin 2 (Ita) Fska Czech Rep 4 (Ceca)


IAIDO
JUNIORS MEN 16 – 19 OPEN ALL STYLES

1st 2nd 3rd

Amidis Ioanna (Belgio) () ()

SENIORS MEN – 40 OPEN ALL STYLES

1st 2nd 3rd

De Belle (Belgio) Mancheu (Mcedonia) Guerrini (Italia)

MASTER MEN + 40 OPEN ALL STYLES

1st 2nd 3rd

Russo (Belgio) Boulik (Belgio) Tegliaferro (Belgio)



1st 2nd 3rd

3 Wtka (Italia) 30 Wtka (Italia) ()

Leave a Reply

L'indirizzo email non verrà pubblicato.